دوشنبه؛ 15 خرداد 1402

وزارت نفت در شرایط جنگ اقتصادی با فروش و صادرات نفت کشور و وصول درآمدهای ارزی سبب شده تا دولت سیزدهم در طول ۱۶ ماه فعالیت خود در تامین منابع ارزی مورد نیاز جهت اداره کشور دچار بحران نشود و نفت می‌فروشیم و پولش را هم می‌گیریم؛ اما دشمن نیز بیکار نمی‌نشیند و دشمنی می‌کند.

به گزارش “ایران اقتصادی”، وزارت نفت در ادامه اعلام کرد: برخلاف برخی نظرها، استناد به پدیده «جنگ اقتصادی» در هنگام نابسامانی‌های اقتصادی متعلق به دولت سیزدهم نیست و این مفهوم با عناوین مختلف و غلظت بیشتر با عناوینی مانند «جنگ تمام‌عیار اقتصادی» در دولت گذشته نیز استفاده می‌شد و در آن روزها روزنامه‌های همسو با دولت با روایتگری‌های متنوع به این موضوع می‌پرداختند و از همفکران خود در دولت قهرمان‌سازی می‌کردند.

وقوع «جنگ اقتصادی» علیه ایران عزیز که از سال ۱۳۹۷ وارد مراحل جدیدی شد واقعیتی غیر قابل انکار است و دولت سیزدهم نیز با مضایق این پدیده که روز به روز پیچیده‌تر می‌شود، دست و پنجه نرم می‌کند.

اذعان بسیاری از کارشناسان این است که ابعاد این جنگ اقتصادی نسبت به سال‌های قبل به مراتب سخت و پیچیده‌تر شده است و در این حال دولت سیزدهم با جهاد همه‌جانبه تلاش می‌کند تا آثار این جنگ را در زندگی و معیشت مردم کنترل کند.