پنج‌شنبه؛ 03 فروردین 1402

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: در ۹ ماه ابتدایی سال، به طور متوسط هر هفته ۶ کشتی حامل انواع کالا‌های اساسی از مبادی ورودی وارد کشور شد.

به گزارش “ایران اقتصادی”، شرکت بازرگانی دولتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با اجرای برنامه‌های تهیه کالا‌های اساسی مورد نیاز و تأمین امنیت غذایی کشور، از ابتدای سال تا پایان آذر با ورود هفتگی ۶ کشتی حامل کالا‌های اساسی به بنادر ایران و تخلیه، بارگیری و ارسال محموله‌های آن‌ها به اقصی نقاط کشور، تاکنون ۵ میلیون و ۲۱۳ هزار تن کالا برای نگهداری در مراکز ذخیره‌سازی و عرضه در شبکه‌های توزیع وارد کشور شده است.

کالا‌های اساسی یاد شده در قالب ۲۳۴ فروند کشتی و ۱۱ هزار و ۵۰۰ کانتینر که محموله‌های آن‌ها شامل بیش از ۴ میلیون و ۱۶۷ هزار تن گندم، ۶۱۳ هزار تن روغن خام، ۳۶۶ هزار تن برنج و ۶۷ هزار تن شکر است، در بنادر ایران تخلیه شده است.

بندر امام خمینی (ره)، بندر بوشهر، بندر عباس و بندر چابهار در جنوب و بنادر امیرآباد و انزلی در شمال کشور، مبادی اصلی ورود کالا‌های اساسی به کشورمان شناخته می‌شوند که در این میان، بندر امام خمینی (ره) از بیشترین سهم در ورود کالا‌های اساسی و انتقال آن به مبادی مصرف و مراکز ذخیره‌سازی برخوردار است.