سه‌شنبه؛ 01 فروردین 1402

مدیرکل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اعلام اینکه از این پس معیار عرضه تخم مرغ، وزن - شانه خواهد بود، گفت: قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۱۸۰۰ گرمی، حدود ۸۴ هزار تومان است.

به گزارش “ایران اقتصادی”، مسعود امراللهی با اشاره به اینکه مشکلی در تامین و توزیع تخم مرغ نداریم، گفت: ماهانه حدود ۱۰۵ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود.

مدیرکل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی افزود: حدود هزار و ۵۰۰ واحد مرغداری در کل کشور وظیفه تامین تخم مرغ مورد نیاز کشور را به عهده دارند که ماهانه حدود ۱۰۰ تا ۱۰۵ هزار تن تخم مرغ تولید و روانه بازار می‌شود که حدود ۴ تا ۵ هزار تن بیشتر از میزان مورد نیاز بازار است.

وی گفت: هم اکنون نرخ هر کیلوگرم تخم‌مرغ فله درب مرغداری ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف‌کننده ۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شده است.

این مقام مسئول در وزارت کشاورزی با بیان اینکه از این پس معیار عرضه تخم‌مرغ وزن شانه است، افزود: قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۱۸۰۰ گرمی، حدود ۸۴ هزار تومان است.

امراللهی گفت: خرده فروشی‌های سطح شهر باید تخم‌مرغ را بر اساس نرخ اعلامی، هر کیلوگرم ۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان عرضه کنند و فروش بالاتر از این قیمت تخلف محسوب می‌شود.

مدیرکل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به طرح نظارتی بر بازار تخم‌مرغ گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف گرانفروشی به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند تا بازرسان در سریع‌ترین زمان به موضوع رسیدگی کنند.