سه‌شنبه؛ 01 فروردین 1402

رئیس سازمان اموال تملیکی با اعلام اینکه اگر مجوز فروش خودروهای رسوبی در بودجه سال آینده اخذ شود، 7 هزار میلیارد تومان درآمد نصیب مردم خواهد شد، گفت: این خودروها شامل خودروهای قاچاق نیز می شود.

به گزارش “ایران اقتصادی”،عبدالمجید اجتهادی با بیان اینکه در صورت دریافت مجوز فروش خودروهای رسوبی این موارد در لایحه بودجه در نظر گرفته خواهد شد، گفت: پیش‌بینی ما این است که از فروش خودروهای رسوبی حدود ۷ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت حاصل می‌شود.

رییس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در پاسخ به سوالی در مورد پیشنهاد تعیین بند درآمدی برای خودروهای رسوبی موجود در بنادر و گمرکات در بودجه سال 1402 گفت: این خودروها شامل ماشین آلات سنگین راه‌سازی و معدنی، خودروهای سواری بالای 2500 سی‌سی و خودروهای سواری پایین‌تر از 2500 سی‌سی است. همچنین برخی از این خودروها قاچاق است.

وی با بیان اینکه با توجه به قوانین فعلی ما نمی‌توانیم در مزایده به فروش برسانیم، گفت: ما پیشنهادی ارائه کردیم که در کمیسیون اقتصادی مطرح شد. در لایحه بودجه ظرفیت بسیار خوبی برای بحث درآمدی فروش این خودروها وجود دارد. در صورت صدور مجوز فروش این خودروها می‌توان بند درآمدی مربوطه را در بودجه سال آینده در نظر گرفت.