دوشنبه؛ 15 خرداد 1402

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه 20 میلیون نفر در بخش کشاورزی برای تامین امنیت غذایی مشغول به فعالیت هستند، افزود: ارزان سازی غذا و دسترسی همگان به آن در دستور کار قرار دارد.

به گزارش “ایران اقتصادی”، سیدجواد ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه ارزان‌سازی غذا با افزایش بهره‌وری، بازاررسانی و حذف دلالان ایجا می‌شود، گفت: فرمان مقام معظم رهبری در گذشته و به خصوص امسال در عرصه خودکفایی، معیشت کشاورزان و رسیدن به امنیت پایدار غذایی مردم ایران رسالت بزرگی است که بر عهده وزارت جهاد کشاورزی نهاده شده است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: بیش از ۲۰ میلیون نفر خانواده بزرگ کشاورزی در این زمینه در حال فعالیت هستند تا این اتفاق را رقم بزنند.

وی ادامه داد: پس از اسفند سال ۱۴۰۰ و چالش امنیت جهانی، در تامین غذای کشورمان هیچ مشکلی وجود نداشت و این مهم نشان دهنده آن است که تولیدکننده ایرانی با غیرت پای سفره مردم ایران ایستاده‌اند.

ساداتی نژاد افزود: با توجه به شعار مطرح شده توسط رئیس جمهور در وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تولید غذای ارزان، با کیفیت، سالم و ایرانی؛ این شعار در واقع تمام عمده دغدغه‌های ما را در بحث کشاورزی در بر می‌گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: ما در این راستا در حال تولید هستیم، آنچه امروز برای ما مهم است علاوه بر موارد عنوان شده، ارزان‌سازی غذا بوده و غذا برای اینکه ارزان شود باید افزایش بهره‌وری بازاررسانی و حذف دلالان رقم بخورد.