یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

­مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز گفت: تاکنون گاز به بیش از ۷ هزار و ۱۳۸ مشترک پُر مصرف قطع شده که بخش عمده آن‌ها از مشترکان دولتی بوده است.

به گزارش “ایران اقتصادی”، مسلم رحمانی با اشاره به اقدمات شرکت ملی گاز ایران برای مدیریت مصرف گاز با توجه به افزایش برودت هوا، افزود: از ابتدای آذر ماه و با ورود توده سرد سال و پاییزی، تمام تاسیسات شرکت ملی گاز و وزارت نفت از تولید تا انتقال و توزیع در آمادگی کامل به سر می‌برند تا هیچ خللی در عرضه گاز به مشترکان به وجود نیاید.

وی با اشاره به انتقال ۸۳۶ میلیون متر مکعب گاز در یک روز که رکوردی تاریخی محسوب می‌شود، تصریح کرد: در سال گذشته در چنین زمانی نزدیک به ۶۰ میلیون متر مکعب گاز کمتری در کشور توزیع می‌شد که به اندازه بیش از دو فاز یک پالایشگاه پارس جنوبی است.

رحمانی با تاکید بر اینکه به رغم ورود جبهه سرد جدید به کشور و افزایش قابل توجه مصرف گاز خانگی و تجاری افزود: خوشبختانه تمامی شبکه های سطح کشور در حال پایداری گاز رسانی هستند، اما با توجه به ناترازی بین مصرف و تولید لازم است تا مردم و دولت دست به دست هم دهند و با کاهش مصرف گاز کمک کنند تا با تشدید کاهش دما در کشور مشکل برای هم وطنان مان بوجود نیاید و شبکه گاز رسانی دچار افت فشار و یا قطع گاز نشود.

وی تاکید کرد: در کشور کمبود گاز نداریم بلکه عدم تراز بین مصرف و تولید وجود دارد.