دوشنبه؛ 29 اسفند 1401

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه ۵۸ ساعت کار کارشناسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ در هیات دولت انجام شده است، گفت: در این مدت، با دقت مسائل مربوط به بودجه بررسی شده است.

به گزارش “ایران اقتصادی”، سیداحسان خاندوزی با اعلام اینکه ۵۸ ساعت کار کارشناسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ در هیات دولت انجام شد، گفت: برای بررسی لایحه قانون بودجه ۱۴۰۲ کل کشور در ۱۸ نشست فوق العاده و در سه شیفت با حضور رئیس جمهور و اعضای هیات دولت، ۵۸ ساعت کار کارشناسی صورت گرفت.

خاندوزی روز پنج شنبه این خبر را اعلام کرد که در این مدت زمان لایحه بودجه ۱۴۰۲ کشور با دقت تمام بررسی شد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی هم در نشست هیات دولت از همه اعضای هیات وزیران که با برگزاری ۱۸ جلسه فوق‌العاده، لایحه قانون بودجه ۱۴۰۲ کل کشور را با دقت و سعه صدر بررسی کردند، قدردانی کرد.

این نشست فوق العاده پس از اتمام بررسی احکام بودجه در کمیسیون خاص بودجه که برای اولین بار در این دولت تشکیل شده است، از ۱۴ آذرماه در سه شیفت از ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب آغاز و سه شنبه ۲۹ آذر سخنگوی اقتصادی دولت از اتمام رسیدگی به لایحه بودجه ۱۴۰۲ در دولت خبر داده بود.

خاندوزی درخصوص تکمیل لایحه بودجه و زمان تقدیم آن به مجلس گفته هماهنگی‌های مستمر میان هیات رئیسه مجلس و دولت در جریان است و مذاکرات پیگیری می‌شود.

از شهریورماه که سیاست‌های کلی برنامه هفتم ابلاغ شد، دولت هم مکلف بود که قانون بودجه سال ۱۴۰۲ را در چارچوب سیاست‌های کلی هفتم آماده کند و هم مکلف بود که قانون برنامه هفتم را آماده کند که هر دو تکلیف به صورت توامان انجام شد.