پنج‌شنبه؛ 03 فروردین 1402

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با صدور اطلاعیه ای، اعلام کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده و بنزین سهمیه ای همچنان با قیمت 1500 تومان در هر لیتر و بنزین آزاد نیز 3 هزار تومان خواهد بود.

به گزارش “ایران اقتصادی”، در اطلاعیه روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، آمده است: در ماه های گذشته چندین بار شایعه افزایش قیمت بنزین به بهانه های مختلف در فضای مجازی منتشر شده است. شایعاتی که هر بار تکذیب شده اما باز هم پایانی برای آن قابل تصور نیست.

در روزهای اخیر نیز دوباره شایعه کمبود بنزین در کشور دست به دست می شود. این در شرایطی است که مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از تولید پایدار و مستمر بنزین خبر داده و حتی اعلام کرد که تولید و توزیع بنزین سوپر از سر گرفته شده است.

همچنین هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده و بنزین سهمیه ای همچنان با قیمت 1500 تومان در هر لیتر و بنزین آزاد نیز 3 هزار تومان خواهد بود.

در عین حال، تمام پالایشگاه های کشور با ظرفیت کامل در حال تولید است و تولید بنزین نیز بالای 100 میلیون لیتر در روز برآورد می شود.