دوشنبه؛ 29 اسفند 1401

حدود نیمی از معاملات آبان ماه شهر تهران مربوط به آپارتمان های زیر سه میلیارد تومان بود، با این حال متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران طی آبان ماه امسال به 46.7 میلیون تومان رسید.

به گزارش “ایران اقتصادی”، بررسی آمارها نشان می دهدکه ۵۸.۶ درصد واحدهای مسکونی مورد معامله در شهر تهران با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در آبان ماه سال جاری معامله شده اند.

متوسط قیمت خرید وفروش هرمتر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران در آبان ماه 46.7 میلیون تومان بوده است.

این گزارش حاکی است که 48.9 درصد ازمعاملات آبان ماه شهر تهران هم به واحدهای مسکونی با ارزش هر واحد کمتر از 3 میلیارد تومان اختصاص داشته است.

بررسی تحولات بازار مسکن شهرتهران درآبان ماه سالجاری نشان می دهد که آپارتمان های مسکونی واقع در منطقه 18 تهران با متوسط قیمت 23 میلیون تومان معامله شده اند که درحال حاضر ارزان ترین منطقه تهران برای خرید آپارتمان محسوب می شوند.

براساس این گزارش، منطقه 17 و 15 تهران به ترتیب در رتبه های بعدی ارزان ترین مناطق تهران برای خرید آپارتمان قرار دارند.

هر متر مربع آپارتمان مسکونی واقع درمناطق 17 و 15 تهران با قیمت متوسط 25 و 26 میلیون تومان در آبان ماه سال جاری معامله شده اند.

منبع: چابک آنلاین

برچسب‌ها