یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: روزانه حدود ۷ هزار تن گوشت مرغ در ۳۲ استان عرضه می‌‌شود که در سه روز گذشته همه این میزان مرغ جذب بازار شده است.

به گزارش “ایران اقتصادی”، حسین دماوندی‌نژاد معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با حضور در برنامه «میز اقتصاد» با بیان اینکه رصد بازار نشان می‌دهد میزان تقاضا به روال عادی بازگشته است، گفت: هر هفته حدود ۷ هزار تن تولید گوشت مرغ را برنامه‌ریزی و به بازار عرضه می‌کنیم. در چند روز اخیر میزان تقاضا تا حدودی کاهش داشت که اقدام رسانه ملی و درخواست اتحادیه سراسری مرغ گوشتی از مردم برای حمایت از تولید، روند تولید به ثبات رسید.

وی افزود: روزانه حدود ۷ هزار تن گوشت مرغ در ۳۲ استان عرضه می‌‌شود که در سه روز گذشته همه این ۷ هزار تن جذب بازار شده است و شرایط به‌گونه‌ای بوده که ذخیره‌‌سازی به‌طور محدود برای برخی استانها انجام شده است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در روزهای قبل روزانه حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تن مازاد مرغ وجود داشت، تصریح کرد: اگر تقاضا به همین منوال ادامه پیدا کند، عرضه و تقاضا از یک منطق برخوردار خواهد شد اما اگر میزان تقاضا دوباره کاسته شود باید مرغ را ذخیره‌سازی کنیم.