یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

ترخیص و خروج روزانه کامیون های حامل کالای اساسی از گمرک بندر امام خمینی (ره) افزایش یافت و به ۱۹۰۰ کامیون رسید.

به گزارش “ایران اقتصادی”، مدیرکل گمرک بندرامام خمینی (ره) با بیان اینکه در ۸ ماهه سال جاری بیش از ۱۰ میلیون تن کالاهای اساسی و نهاده های دامی با تلاش و خدمات شبانه روزی کارکنان گمرک از طریق گمرک بندر امام خمینی (ره) ترخیص شده است، افزود: در ۸ ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۰ میلیون تن انواع کالاهای اساسی و همچنین نهاده های دامی به این گمرک اظهار و ترخیص شده است، که از مجموع واردات، سهم کالاهای اساسی بیش از ۴ میلیون و ۲۹۰ هزار تن که شامل گندم، شکر، دانه روغنی سویا، روغن خام آفتابگردان و روغن خام سویا به ارزش ۲ میلیارد و ۹۳۹ میلیون ۸۰ هزار دلار و سهم نهاده های دامی هم بیش از ۵ میلیون و ۷۱۱ هزار تن شامل ذرت، کنجاله سویا و جو دامی به ارزش ۲ میلیارد و ۴۶۷ میلیون و ۶۵۸ هزار دلار بوده است.

علیرضا توکل فرد با اشاره به بازدید میدانی نمایندگان ویژه معاون اول رئیس جمهور و رئیس کل گمرک ایران از گمرک بندرامام خمینی (ره) و نشست تخصصی در خصوص تسهیل و تسریع در ترخیص کالاهای اساسی گفت: در ماه گذشته و پس از بازدید میدانی و اتخاذ تصمیمات موثر، روند ترخیص کالاهای اساسی و نهاده های دامی با همکاری سایر سازمان های ذیمدخل در تجارت سرعت گرفت.

به گفته وی، در آبان‌ ماه سال جاری یک میلیون ۵۰۰ هزار و ۱۱۴ تن انواع کالاهای اساسی و نهاده های دامی از طریق گمرک بندر امام خمینی (ره) ترخیص شد.

توکل فرد گفت: در ابتدای ماه گذشته روزانه ۱۲۰۰ دستگاه کامیون از این گمرک ترخیص می شد که پس از نشست تخصصی در ابتدای آبان، این تعداد دستگاه به طور میانگین روزانه به ۱۹۰۰ دستگاه رسید.

وی گفت: گمرک بندرامام خمینی(ره) هم بصورت ۲۴ ساعته در جهت تسریع و تسهیل خروج این کالاها آماده ارائه خدمات هم چون گذشته می باشد.