پنج‌شنبه؛ 03 فروردین 1402

سخنگوی گمرک اعلام کرد: در هفت ماهه نخست امسال، تجارت ایران با بلاروس به ۳۰ میلیون و ۸۶۵ هزار دلار رسیده، که از این میزان تجارت، ۹ میلیون و ۷۰ هزار دلار به صادرات و ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار هم به واردات اختصاص داشته است.

به گزارش “ایران اقتصادی“، سید مرتضی عمادی گفت: میزان وزنی تجارت ایران با بلاروس از فروردین تا پایان آبان ماه ۱۴۰۱، ۲۴ هزار و ۳۳۱ تن بوده که ۱۴ هزار و ۱۴۳ تن به صادرات و ۱۰ هزار و ۱۸۸ تن به واردات اختصاص داشته است.

عمادی افزود: در هفت ماه ۱۴۰۱، تجارت ایران با بلاروس به میزان ۳۰ میلیون و ۸۶۵ هزار دلار رسیده، که از این میزان تجارت، ۹ میلیون و ۷۰ هزار دلار به صادرات و ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار هم به واردات اختصاص داشته است.

سخنگوی گمرک در ادامه بیان کرد: صادرات کالا‌های ایرانی به مقصد بلاروس در هفت ماه ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزشی ۱۳/۲۶ درصد کاهش و از لحاظ وزنی ۲۰۴ درصد افزایش داشته است.

انواع خرما، سبزیجات و صیفی جان، پسته و هندوانه، عمده اقلام صادراتی به بلاروس بودند و همچنین الیاف از رشته‌های سنتیک و آکریلیک و خمیر چوب از جمله کالا‌های وارداتی از بلاروس به ایران از ابتدای امسال بودند.