شنبه؛ 05 فروردین 1402
مالیات دستگاه پوز کارت خوان

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اعلام استقبال مردم از سامانه سوت زنی و بروزرسانی این سامانه که قرار است بزودی انجام شود، گفت: در 7 ماهه نخست امسال، تخلف عدم استفاده از کارتخوان به ویژه از سوی پزشکان و دندانپزشکان دارای بیشترین میزان گزارشات بوده است.

به گزارش “ایران اقتصادی“، داود منظور با اشاره به اینکه سامانه سوت زنی سازمان مالیاتی با استقبال بالای مردم رو به رو شده است، گفت: فرارهای مالیاتی قابل توجهی از طریق گزارش های مردمی شناسایی شده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه نظام مالیاتی در آستانه هوشمندسازی است و گام های اصلی برای تحقق نظام مالیاتی کارآمد در حال برداشته شدن است، گفت: در کنار این تحولات، اقدامات موثری در زمینه مبارزه با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید صورت گرفته که یکی از موثرترین این اقدامات، ایجاد سامانه سوت زنی بوده است.

منظور افزود: سامانه سوت زنی ظرفیت بالایی در شناسایی مودیان جدید، اعلام گزارش های فرار مالیاتی و نیز اعلام مصادیق جرم و فساد اداری دارد و هم اکنون در حال راه اندازی نسخه به روزتر این سامانه هستیم.

وی در خصوص آمار دریافت گزارش های مردمی نیز گفت: در هفت ماهه اول امسال، گزارش های زیادی از سوی مردم به سامانه سوت زنی ارسال شده که این گزارش ها و اطلاعات ارسالی جهت بررسی به ادارات کل امور مالیاتی مربوطه ارسال شده و بیشترین موضوع این گزارش ها نیز مربوط به تخلف عدم استفاده از کارتخوان به ویژه از سوی پزشکان و دندانپزشکان بوده است.

در راستای کمک به افزایش روند استقبال مردمی از سامانه سوت زنی تدابیری انجام شده تا در چارچوب قوانین، گزارش دهندگان فرار مالیاتی تشویق شوند.