جمعه؛ 19 خرداد 1402

وزیر اقتصاد با اشاره به ایجاد چشم انداز مثبت در زمینه مسکن خانوار، درباره رونمایی از صندوق املاک و مستغلات، گفت: دولت بزودی از این ابزار به صورت گسترده استفاده خواهد کرد.

به گزارش “ایران اقتصادی“، سید احسان خاندوزی در مراسم رونمایی از صندوق املاک و مستغلات، با اشاره به ایجاد چشم‌انداز مثبت در زمینه مسکن خانوار با ایجاد سازوکار صندوق‌های املاک و مستغلات، گفت: بهتر است بانک‌ها نیز از صندوق املاک و مستغلات برای نقد کردن دارایی‌های خود استفاده کنند و دولت نیز به زودی از این ابزار استفاده گسترده خواهد کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن ابراز خوشحالی از عملیاتی شدن این ابزار اظهار کرد: اکنون در کشور شاهد کاهش توانمندی خانواده‌ها برای خرید مسکن هستیم و تاکنون در این زمینه هیچ چشم‌اندازی وجود نداشت.

وی با بیان اینکه از منظر مردم و خانوارها همواره مشکل ورود سرمایه‌های خُرد به حوزه بازار مسکن وجود داشته است، گفت: بررسی‌های انجام شده نشان از آن دارد که بیش از یک سوم یعنی نزدیک به ۴۰ درصد هزینه خانوارها در بخش مسکن صرف می‌شود و در زمینه عرضه مسکن، سال‌هاست عقب‌ماندگی وجود داشته و دسترسی مردم دشوار شده است.

خاندوزی با بیان اینکه اکنون با تلاش مسئولان و نیز راه‌اندازی این ابزارها چشم‌انداز مثبتی در زمینه مسکن خانوارها ایجاد شده، تصریح کرد: نخستین فایده صندوق املاک و مستغلات این است که سرمایه‌گذاران می‌توانند به صورت تدریجی سرمایه‌های خود را وارد حوزه مسکن کنند.