یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

معاون وزیر صمت از وصول 14 هزار میلیارد تومان حقوق دولتی معادن خبر داد و افزود: پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال به حدود 33 همت برسد.

به گزارش “ایران اقتصادی“، رضا محتشمی پور در یک نشست خبری گفت: حدود ۱۹ هزار پرونده در مرحله مزایده داشتیم که اغلب آنها به خاطر مشکلات زیست محیطی باید مسدود می شدند و امروز با ساماندهی به عدد ۱۳ هزار پرونده رسیدیم که ۵ هزار ۴۳۷ معدن در مزایده قرار گرفت و سعی داریم تا فروردین سال آینده مزایده مابقی را انجام دهیم.

معاون وزیر صمت گفت: امسال محاسبه نامه های حقوق دولتی معادن بصورت الکترونیک شد و تا الان حدود ۱۴ همت حقوق دولتی دریافت شده و پیش بینی می کنیم تا پایان سال حدود ۳۳ همت وصول شود.

وی ادامه داد: اکنون اغلب فرایندها در سامانه کاداستر به صورت الکترونیک اجرا می شود، بیش از ۱۶۰۰ محدوده های منتسب نشده داشتیم که مشخص نبود دقیقا کدام نقطه هستند و بهره بردار کیست، این محدوده ها را ساماندهی کردیم و به ۳۸۴ محدوده کاهش دادیم.

معاون امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در حوزه معدن حدود ۲۱۷ بخشنامه داشتیم که بعضی از آنها ناقض هم بودند، این بخشنامه ها پایش شد و برخی از آنها ادغام شدند و امیدواریم زمستان امسال نسخه تکمیلی یک بخش نامه واحد را در قالب ۸۰ صفحه ابلاغ کنیم.

محتشمی پور گفت: ۱۵ هزار دستگاه ماشین آلات با عمر بالای ۲۰ سال در معادن داریم که باید تعویض شوند، واردات ماشین آلات نو و با عمر زیر ۵ سال هیچ محدودیتی ندارد، اما برای واردات ماشین الان مستعمل محدودیتی هایی تعیین شده است.