یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر گستردگی وظایف وزارت صمت و ارتباط این وزارتخانه با معیشت مردم، آشفتگی در اقدامات و برنامه های این وزارتخانه را به زیان مردم دانست.

رضا حسینی قطب آبادی؛ عضو کمیسیون صنایع و معادن به «ایران اقتصادی» گفت: من مخالف استیضاح رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت هستم و مطمئن هستم که با اقدام هایی که انجام داده، از مجلس رأی اعتماد می گیرد.

نماینده مردم شهربابک افزود: من که بیشترین انتقاد را به دولت داشته ام می گویم که امروز هیچ دلیلی برای استیضاح وزیر صمت نمی بینم و به عنوان عضو کمیسیون صنایع و معادن که هر وقت سوالی از وزیر صمت داشته ایم به سرعت در مجلس و کمیسیون حاضر شده و پاسخگوی سوالات نمایندگان بوده و دلایل قانع کننده ای داشته است.

حسینی قطب ابادی با بیان اینکه فاطمی امین در بخش های مدیریتی، خودروسازی، معادن و … موفق عمل کرده است، بیان کرد: نبود ثبات مدیریتی به کشور در حوزه صنعت، معدن و تجارت لطمات شدیدی وارد کرده، چرا که با هر تغییری در این سمت، شاهد تغییرات تا پایین ترین سطح مدیریتی خواهیم بود و برای رسیدن به ثبات باز نیازمند زمان هستیم و تا این اتفاق بیفتد حوزه های این وزارتخانه دچار سردرگمی و آشفتگی خواهد شد که به ضرر مردم و کشور خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه وزارت صمت بزرگترین و گسترده ترین وزارتخانه ای که با زندگی اقشار مردم هم مرتبط است، گفت: باید به وزیری که به درستی وظایف این وزارتخانه را طراحی و مدیریت کرده، فرصت لازم داده شود تا همانطور که در حال اجرایی کرن برنامه های خود است، مابقی برنامه هایش را اجرا کرده و توسعه دهد. در غیر اینصورت با تغییرات ایشان فرصت عملیاتی کردن کامل برنامه هایش را نخواهد داشت و جابجایی ها به نفع کشور و مردم نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اینکه فاطمی امین مدیر و وزیری با اخلاق، متخصص و باسواد است، افزود: اجرای برنامه ها و طرح ها که یکشبه اتفاق نمی افتد؛ بنابراین باید بیش از یکسال به این وزیر وقت داد. وی در این مدت توانسته است توسعه خوبی را در بخش های  معادن، خودروسازی و … انجام دهد.