یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دوره یکساله فعالیت فاطمی امین در وزارت صمت، بیان داشت: در دولت قبل، تغییرات زیادی در وزرا اتفاق افتاد که امروز دیگر نباید تکرار شود.

اردشیر مطهری؛ نماینده مردم گرمسار پیرامون موضوع طرح استیضاح وزیر صمت به «ایران اقتصادی» گفت: از عمر مسئولیت رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) یکسال و اندی می گذرد و در این مدت زمان، برای اینکه این وزیر به امور وزارتخانه مسلط شود و به کل امور آن اشراف کافی پیدا کند، هزینه شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهارداشت: باید به وی فرصت داد تا بتواند اقدام هایی را که در این مدت آغاز کرده، به نتیجه برساند. این وزیر اکنون در فرصت های طلایی خود بسر می برد و با کنار رفتن او از این سمت، این فرصت ها از بین می رود.

مطهری افزود: استیضاح و در صورت برکناری وی، هزینه زیادی دوباره به کشور وارد خواهد کرد و فرد جدیدی که سر کار بیاید و وزیر شود، همین میزان زمان نیاز دارد تا بر وزارتخانه ای که عریض و طویل است اشراف پیدا کرده و برنامه هایش را اجرایی کند و در همین مدت تغییر، آسیب فراوانی در این حوزه کاری به مردم و کشور وارد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه وزیر صمت در این مدت اقدام های خوبی را انجام داده و باید برای نتیجه گرفتن باز به وی فرصت بیشتری داد، گفت: وی منشا تحولات خوبی در وزارت صمت بوده است. اول اینکه افراد سالم و باسوادی را بر سر کار گذاشته که از جمله این موارد می توان به سازمان گسترش و نوسازی و خودروسازی سایپا اشاره کرد که در کار خود خوب عمل کرده اند و این پتانسیل وزیر صمت را نشان می دهد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه باید به عملکرد این وزیر با عینک خوش بینی نگاه کرد، افزود: دوم اینکه در خودروسازی سایپا شاهد تحولات خوبی هستیم و خودروهای ناقص این شرکت امروز به صفر رسیده است.

مطهری تاکید کرد: همچنین 100 هزار خودرو در پارکینگ ها بود و قطعات آنها تامین و پارکینگ از خودروهای ناقص خالی و تحویل شد. قرعه کشی را در این خودروسازی همانطور که قول داده بود برداشت و به روز خودرو تحویل می دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عملکرد این وزارتخانه روندی رو به جلوست، بیان کرد: وزارت صمت افسارگسیخته ترین وزارتخانه در دولت قبل بود و همه به این موضوع اذعان دارند که با تغییرات پی در پی وزیران این وزارتخانه، شاهد چالش های فراوانی در این حوزه بودیم و فاطمی امین چنین وزارتخانه ای را تحویل گرفته و بعد از یکسال تحولات خوبی را در این بخش رقم زد. از این رو باید باز به این وزیر فرصت داد و با تغییرات پی در پی باعث نشویم تا تجربه تلخ دولت قبل رخ دهد.

به اعتقاد مطهری، وی در حال تبدیل شدن به وزیر خوبی است و با فرصت دیگری که نمایندگان به وی بدهند، شاهد تغییرات و تحولات بهتری نیز خواهیم بود، چرا که همین دو ماه که نمایندگان به وی فرصت دادند، تحولات خوبی را در این مدت کوتاه شاهد بودیم.