یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

معاون وزیر صمت از رشد ۳۴ درصدی صادرات لوازم خانگی کوچک در نیمه نخست امسال خبر داد و افزود: افق پیش روی بخش صنعت و تجارت ایران روشن است.

به گزارش “ایران اقتصادی“، محمد مهدی برادران با بیان اینکه به طور کلی روند صادرات کشور طی یک ساله اخیر رو به رشد بوده است، گفت: صادرات لوازم خانگی کوچک و سبک در کشور طی شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد ۳۴ درصدی داشته است.

معاون صنایع عمومی وزیر صمت گفت: وضع و افق پیش روی صنعت و تجارت ایران خوب و رو به روشنی است. امید می‌رود با تلاش‌های روزافزون تمامی تولیدکنندگان، صنعتگران و فعالان اقتصادی بتوان از طریق رشد تولید و صادرات وضعیت اقتصاد کشورمان به معنای واقعی شکوفا و بهبودی پیدا کند.

برادران با بیان اینکه به طور کلی روند صادرات کشور طی یک ساله اخیر رو به رشد بوده است، افزود: صادرات لوازم خانگی کوچک و سبک در کشور طی شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد ۳۴ درصدی داشته است.

برادران گفت: امسال همه تنوع و افزایش تولید و همچنین صادرات را در کشور شاهد هستند و آمار‌های سازمان‌های متولی نیز بیانگر این موضوع است. صادرات مزیت‌های زیادی برای کشور دارد که اشتغال، رونق تولید، ارزآوری، تحریک رشد اقتصادی و بسیاری موارد دیگر از جمله این مزیت هاست.