سه‌شنبه؛ 01 فروردین 1402

رئیس‌کل بانک مرکزی با اعلام اینکه هم اکنون نرخ بازگشت ارز حاصل از صادرات در کشور به ۸۵ درصد رسیده است، گفت:‌ انتظار می رود که این نرخ به زودی به ۱۰۰ درصد برسد.

به گزارش “ایران اقتصادی“، علی صالح آبادی با بیان این‌که بانک مرکزی به‌ صورت تمام‌قد و به‌ معنای واقعی از توسعه صادرات در کشور حمایت خواهد کرد، گفت: صادرات در همه جای دنیا به‌ خصوص در ایران اسلامی مهم و بسیار حائز اهمیت است.

وی با تاکید بر این که کالا‌های صادراتی هم به‌ لحاظ کیفیت و هم به‌لحاظ قیمت باید رقابت‌پذیر باشند، افزود: کشور نه‌ تنها به ارز حاصل از صادرات نیاز دارد بلکه کالایی که روی ریل صادرات قرار می‌گیرد، به‌ دلیل داشتن مزیت کیفیتی و قیمتی باعث می‌شود در سطح بازار‌های جهانی و حتی در داخل از مزیت برخوردار باشد.

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی هرگونه مشوقی را که در حوزه صادرات کشور لازم باشد، در اختیار صادرکنندگان و فعالان این حوزه قرار خواهد داد.

صالح‌آبادی با اشاره به دایر بودن میز خدمت در بانک مرکزی برای صادرات گفت: حوزه‌هایی که صادرات قابل قبول و همین‌طور ارزآوری خوبی برای کشور دارند، میز مشخصی در این بانک برای آنان در نظر گرفته شده است.

رئیس‌کل بانک مرکزی روند بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان به کشور را مثبت و رو به بهبود توصیف کرد و افزود: هم اکنون نرخ بازگشت ارز حاصل از صادرات در کشور به ۸۵ درصد رسیده و آمار بسیار خوبی است؛ اما انتظار بر این است که این نرخ به‌ زودی زود به ۱۰۰ درصد برسد.