دوشنبه؛ 15 خرداد 1402

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از تولید بالغ بر 318 هزار تن آلومینیوم در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش “ایران اقتصادی“، طبق اعلام ایمیدرو ­چهار شرکت اصلی تولیدکننده آلومینیوم کشور در مجموع بالغ بر ۳۱۸ هزار تن آلومینیوم تولید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ درصد افزایش یافته است.

طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، میزان آلومینوم تولیدی چهار شرکت تولیدکننده داخلی آلومینیوم از ابتدای فروردین تا پایان شهریور، از ۳۱۸ هزار تن فراتر رفته است.

این چهار شرکت در مجموع ۳۱۸ هزار و ۹۱ تن شمش آلومینیوم تولید کرده‌اند که نسبت به ۲۵۹ هزار و ۵۷۴ تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، ۲۴ درصد رشد داشته است؛ در این مقایسه آماری تولید پودر آلومینا نیز دو درصد بیشتر شده است.

از این میزان به ترتیب، شرکت‌های سالکو ۱۳۷ هزار و ۳۵۱ تن، ایرالکو ۸۸ هزار و ۱۱۱ تن، المهدی ۷۴ هزار و ۵۴۳ تن و آلومینای ایران ۱۸ هزار و ۸۶ تن تولید شمش آلومینیوم در مجموع شش ماهه ابتدایی سال جاری تولید کرده‌اند.

همچنین تولید پودر آلومینا توسط شرکت آلومینای ایران نیز در نیمه نخست ۱۴۰۱، دو درصد بیشتر شده و از ۱۱۶ هزار و ۱۹۲ تن به ۱۱۸ هزار و ۸۴۵ تن رسیده است.

گفتنی است که علیرغم افزایش تولید شمش آلومینیوم و پودر آلومینا در مدت مذکور سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید بوکسیت (ماده اولیه تولید پودر آلومینا) در شرکت آلومینای ایران با کمی کاهش مواجه شده و به ۲۶۱ هزار و ۹ تن رسیده است