جمعه؛ 19 خرداد 1402

رئیس کل بانک مرکزی از صدور اولین چک الکترونیکی تا دو هفته آینده خبر داد و افزود: همچنین به دنبال روش‌های الکترونیکی برای صدور مجوز و ارسال مدارک الکترونیکی هستیم

به گزارش “ایران اقتصادی“، علی صالح آبادی در مراسم رونمایی از شبکه فراگیر قرض الحسنه شفق با اشاره به اینکه نظارت های سنتی دیگر کاربرد ندارد، گفت: یکی از موضوعات مهم در بانک مرکزی تکیه بر سامانه و فناوری است.

رئیس کل بانک مرکزی اظهارداشت: یکی از موارد بسیار مهم ساماندهی پایانه فروشگاهی بود که انجام شد و مورد دیگر نیز اصلاح قانون چک بود که اجرایی شد، دو هفته دیگر هم اولین چک الکترونیکی صادر خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دغدغه‌های دولت دسترسی مردم به خدمات بانکی است که در جایگاه علمی به آن شمول مالی می‌گوئیم. از سال گذشته جلسات متعددی در شورای پول و اعتبار برگزار شده و دستورالعمل‌های جدیدی در این باره صادر شد.

به گفته صالح آبادی، صندوق‌های قرض الحسنه کوچک ۳۵۰ میلیون تومان، صندوق‌های متوسط یک میلیارد و صندوق‌های بزرگ سه میلیارد تومان اعتبار داشته و به ترتیب وام‌های ۳۰، ۵۰ و ۱۰۰ میلیون وام به مردم می‌دهند. به دنبال روش‌های الکترونیکی برای صدور مجوز و ارسال مدارک الکترونیکی هستیم و تا دو هفته آینده نیز از چک الکترونیکی رونمایی خواهیم کرد.