جمعه؛ 19 خرداد 1402

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه در ۶ ماهه نخست امسال ۲۲ میلیارد و ۴۳۰ میلیون دلار در بازار نیما معامله شد، از درخواست برخی صرافی‌های خارجی برای فعالیت در بازار متشکل ارزی خبر داد.

به گزارش “ایران اقتصادی“، علی صالح‌ آبادی با بیان اینکه مشکلی در تامین نیازهای ارزی کشور نداریم، از درخواست صرافی های خارجی برای حضور در بازار متشکل ارزی خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه خبرهای خوب درباره آزادسازی ارزهای بلوکه شده در راه است، افزود: در بازار توافقی، در شش ماهه نخست امسال بیش از ۶۰۰ میلیون دلار اسکناس ارز معامله شد که به عمده نیاز‌های خدماتی پاسخ داده و برای تامین نیاز‌های ارزی کشور هیچ مشکلی نداریم.

صالح آبادی با اشاره به اینکه بازار متشکل هم شرایطی فراهم کند که مردم بتوانند عمق بازار توافقی را مشاهده کنند، بیان داشت: هم اکنون این نرخ‌ها و معاملات لحظه به لحظه بروزرسانی می‌شود.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه نخست امسال ۲۲ میلیارد و ۴۳۰ میلیون دلار در بازار نیما معامله شد، در حالی که در ۶ ماه سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۳۶۳ میلیون دلار بوده است.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: برخی صرافی‌های خارجی تقاضای حضور در بازار متشکل را داده اند که در حال بررسی راهکار‌های این درخواست هستیم.