یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از پرداخت 10 هزار میلیارد تومان از مطالبات باقیمانده گندمکاران خبر داد و افزود: در سال زراعی جدید، بیش از ۷ میلیون تُن گندم از طریق خرید تضمینی تحویل سیلوها شد.

به گزارش “ایران اقتصادی“، پرویز اوسطی با اعلام اینکه بدهی ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت به کشاورزان پرداخت شد، گفت: با تلاش‌های وزیر جهاد کشاورزی ده هزار میلیارد تومان باقی مانده از مطالبات گندم‌کاران به آنها پرداخت شد تا در آغاز سال زراعی جدید این کشاورزان بتوانند آماده کشت مجدد شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، در خصوص پرداخت مطالبات کشاورزان گندم‌کار، گفت: خوشبختانه در سال زراعی ۱۴۰۰_۱۴۰۱ در مقایسه با سال زراعی قبل از آن میزان برداشت گندم رشد قابل توجهی پیدا کرده بود و بیش از ۷ میلیون تن از این محصول استراتژیک در قالب خرید تضمینی تحویل سیلوهای دولتی داده شد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته حدود ۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات باقی مانده کشاورزان گندم‌کار به آنها پرداخت شد، ادامه داد: با تلاش‌های وزیر جهاد کشاورزی و هماهنگی ایجاد شده با وزارت امور اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی ده هزار میلیارد تومان باقی مانده از مطالبات گندم‌کاران به آنها پرداخت شد تا در آغاز سال زراعی جدید این کشاورزان بتوانند آماده کشت مجدد شوند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت رسیدن به خودکفایی در زمینه کشت گندم، عنوان کرد: اجرای دقیق برنامه کشت قراردادی و حمایت‌های صورت گرفته از کشاورزان توسط وزارت جهاد کشاورزی در راستایی تعیین نرخ منطقی می‌تواند منجر به افزایش سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جدید شود تا شاهد خروج ارز کمتری از کشور باشیم.