یکشنبه؛ 21 خرداد 1402

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه متقاضیان ارز اربعین به بانک‌ها مراجعه کنند، گفت: از فردا دینار عراق نیز به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

به گزارش “ایران اقتصادی“، علی صالح آبادی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت، با تاکید بر اینکه مردم برای دریافت ارز اربعین به بانک ها مراجعه کنند، گفت: در حال حاضر تعداد بانک های عرضه کننده ارز اربعین از 5 بانک به 27 بانک افزایش یافته است.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین بیان داشت: اسامی بانک‌ها و شعب در سایت بانک مرکزی اعلام شده، بنابراین مردم برای تهیه ارز اربعین به بانک‌ها مراجعه کنند نه به صرافی ها، زیرا باعث تجمع و ازدحام می‌شود.

وی در ادامه اضافه کرد: دریافت ارز تسهیل هم شده و سرپرست خانوار می‌تواند به تنهایی با مراجعه به بانک، برای افراد خانواده ارز تهیه کند و یک مراجعه کفایت می‌کند.

صالح آبادی درباره ارائه دینار عراق به زائران اربعین گفت: مقداری دینار از کشور عراق وارد شده که از فردا توزیع خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی در این رابطه یادآور شد: البته لزوما اگر افراد ارز هم نداشته باشند، دستگاه خودپرداز در استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه وجود دارد که از ۲۰۰ هزار تومان به ۵۰۰ هزارتومان افزایش داده شده است. اگر ریال هم دریافت کنند، در عراق قابلیت استفاه دارد. البته در حال مذاکره با دوستان عراقی هستیم.