سه‌شنبه؛ 01 فروردین 1402

بیش از ۱.۳ هزار میلیارد تومان سود سنواتی ناشران در مردادماه سال جاری، از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب بیش از ۳ میلیون سهامدار واریز شد.

به گزارش “ایران اقتصادی“، تازه ترین اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری اوراق بهادار و تسویه وجوه، در دومین ماه تابستان سال جاری ۲۶ ناشر بازار سهام در مجموع ۱۳ هزار و ۷۹۰ میلیارد و ۳۸۶ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۲۷۲ ریال را از طریق سامانه سجام به حساب ۳ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۷۳۱ سهامدار واریز کرده اند.

در این دوره زمانی، در بین ۲۶ ناشر، بیشترین سود پرداختی با استفاده از سامانه سجام با مبلغ ۹ هزار و ۶۰ میلیارد و ۵۸۷ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۱۳۱ ریال متعلق به شرکت ایران خودرو دیزل و کمترین سود پرداختی نیز با مبلغ ۱۸۷ میلیون و ۲۸۰ هزار و ۱۹۳ ریال به شرکت سیمان هگمتان اختصاص داشته است.

همچنین در مرداد ماه سال جاری، بیشترین تعداد سهامدارانی که سود سنواتی دریافت کرده اند شامل شرکت‌های «لیزینگ پارسیان با یک میلیون و ۹۰۷ هزار و ۶۸۱ سهامدار، پالایش نفت بندرعباس با ۹۶۹ هزار و ۶۲۴ سهامدار و سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین با ۱۶۲ هزار و ۷۷۰ سهامدار» می شود.

در همین حال، در دومین ماه تابستان امسال، ۴ شرکت نیز رکورددار کمترین تعداد سهامداری هستند که از طریق سجام سود سنواتی سهامداران خود را واریز کرده‌اند که شامل شرکت‌های «ماداکتو استیل کرد با ۵۷ سهامدار، سیمان آرتااردبیل با ۳۶۸ سهامدار، بانک آینده با ۴۵۱ سهامدار و سرمایه گذاری افتخار سهام با ۹۲۸ سهامدار» است.