دوشنبه؛ 15 خرداد 1402

بسته ویژه مسکن کارکنان دولت/

معاون اول رئیس جمهور به وزرای دولت ماموریت داد تا بسته تامین مالی و زمین برای ساخت مسکن کارکنان وزارتخانه متبوعشان را ارائه کنند.

به گزارش “ایران اقتصادی“، محمد مخبر در جلسه شورایعالی مسکن با اعلام اینکه کارکنان دولت با پیگیری هر وزارتخانه صاحب مسکن می‌شوند،‌ از تفویض اختیار به استانداران برای تسریع در روند ساخت مسکن در شهرهای کوچک خبر داد.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: حتماً وعده رئیس‌جمهوری برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم محقق خواهد شد، با برنامه ریزی های انجام شده برای ساخت واحدهای مسکونی، روش های مختلف تأمین مالی مطابق با دهک های درآمدی پیش بینی شده است.

مخبر ادامه داد:‌ باید تعداد واحدهای مورد نیاز برای هر دهک درآمدی و چگونگی ارائه تسهیلات و نحوه در اختیار قرار دادن زمین برای ساخت و ساز مشخص شده و دستگاه های ذیربط متناسب با این دهک ها در روند ارائه کمک برای ساخت و ساز حضور جدی و پررنگ داشته باشند.

وی تصریح کرد:‌ در ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، باید زیرساخت های آب، انرژی و حمل و نقل در نظر گرفته شود.

معاون اول رئیس جمهور گفت:‌تمام وزرای دولت موظف هستند تا یک بسته و برنامه مشخص از نحوه تامین منابع و زمین مورد نیاز برای خانه دار شدن کارکنان وزارتخانه خود ارائه دهند. علاوه بر این تفویض اختیار مناسب به استانداران داده شود تا بتوانند روند ساخت مسکن را خصوصا در شهرهای کوچکتر تسریع کنند.