یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه به 3 میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که سهام عدالت ندارند، سهام 10 میلیون تومانی اختصاص خواهد یافت، گفت: پیش‌نویس این طرح در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسیده است.

به گزارش “ایران اقتصادی“، سیداحسان خاندوزی درباره آخرین اقدامات دولت به منظور واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، گفت: طبق قانون بودجه در سال جاری باید به جاماندگان دو دهک کم درآمد شامل افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی سهام عدالت اختصاص یابد.

به گفته وی، در گام اول اولویت به گروه اول یعنی افراد جامانده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که باید سهام عدالت به آنها اختصاص داده شود. برای این منظور پیش‌نویسی تهیه کرده‌ایم و این پیش‌نویس در کمیسیون اقتصادی دولت مصوب شد که در مرحله ارائه به هیات دولت قرار دارد. قرار است به 3 میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی که سهام عدالت ندارند، به ازای هر نفر 10 میلیون تومان از سهام شرکت‌های دولتی تخصیص یابد.

فرصت سرمایه‌گذاری برای ایرانیان مقیم خارج

وزیر اقتصاد همچنین از امکان سرمایه گذاری ارزی ایرانیان مقیم خارج از کشور در بورس بین الملل کیش سخن گفت و افزود: همچنین می توانند اوراق ارزی جمهوری اسلامی و انواع صکوک ارزی را خریداری کنند و یا وارد فعالیت سهامداری ارزی شوند.

خاندوزی در توضیح بیشتر پیرامون برنامه های دولت در بخش سهام عدالت، ادامه داد: برنامه این است که دولت آرام آرام از مدیریت بنگاه‌های سهام عدالت خارج شود و خود مردم و سهامداران عدالت، آن مدیریت‌ها را به دست بگیرند.

وی تاکید کرد: درباره سهامداران عدالت که مردم هستند، اصل بر این است که مردم برای ماندگاری و حفظ سهام عدالت تشویق شوند.

منبع:فارس