پنج‌شنبه؛ 03 فروردین 1402

با شناسایی 8 میلیون حساب تجاری؛

رئیس سازمان امور مالیاتی از شناسایی 8 میلیون حساب تجاری و آغاز عملیات اجرایی تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی از نیمه شهریور امسال خبر داد.

به گزارش “ایران اقتصادی“، داود منظور با اعلام آغاز عملیات اجرایی تفکیک حساب های شخصی از تجاری, گفت: امیدواریم شروع عملیاتی اجرایی تفکیک حساب‌ها طبق توافقی که با بانک مرکزی داشتیم از نیمه شهریور امسال آغاز شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی اظهارداشت: سازمان به همراه بانک مرکزی مقدمات تفکیک حساب شخصی و تجاری را فراهم کرده و  بسترهای مبادله اطلاعات بین این دو نهاد ایجاد و مورد آزمایش قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: با گذر از مراحل مقدماتی این طرح منتظریم تا بانک مرکزی دستور العمل تفکیک حساب شخصی از تجاری را اعلام کند, چرا که این وظیفه بر عهده بانک مرکزی است.

به گفته منظور، یک ارتباط دو طرفه بین ما و بانک مرکزی برقرار شده به نوعی که همه مودیانی که نزد سازمان امور مالیاتی پرونده مالیاتی دارند، ما حساب های این افراد را به عنوان حساب تجاری به بانک مرکزی اعلام کرده ایم که هم اکنون بالغ بر 8 میلیون حساب تجاری تفکیک شده اند.

رئیس سازمان امور مالیاتی در پایان گفت: امیدواریم شروع عملیات اجرایی تفکیک حساب ها طبق توافقی که با بانک مرکزی داشتیم از شهریور امسال آغاز شود. پیش بینی می کنیم فرآیند اجرایی تفکیک حساب چندماهی طول بکشد و تا پایان سال مطمئن باشید که تفکیک حساب ها انجام خواهد شد.

سازمان امور مالیاتی بر اساس ماده ۱۰ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان که در سال ۱۳۹۸ تصویب شده موظف است که حساب‌های شغلی افراد را دریافت و به پرونده مالیاتی متصل کند.

منبع: صداوسیما