جمعه؛ 19 خرداد 1402

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صادرات نخستین محموله محصولات دانش‌بنیان ایرانی در صنعت شبکه طی هفته آینده خبر داد.

عیسی زارع پورافزود: برنامه ما این است که تمام پروژه‌هایی که در بخش فناوری اطلاعات کشور در حال انجام است با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان انجام شود.

اکنون نیز ظرفیت‌های خوبی در این حوزه داریم. هفته آینده نخستین محموله از محصولات دانش‌بنیان ایرانی در حوزه تجهیزات فعال شبکه به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

تامین اینترنت زائران در اربعین

وزیر ارتباطات افزود: دولت سیزدهم در حوزه هوشمندسازی پست، اقتصاد دیجیتال، نوسازی زیرساخت‌های ارتباطی کشور و صنعت فضایی گام‌های زیادی برداشته است. زندگی مردم این روزها به اینترنت گره خورده و اینترنت پرسرعت حق مردم است. در وزارت ارتباطات تلاش می‌کنیم شبکه‌ای امن و با کیفیت را برای استفاده مردم مهیا کنیم.

وی درباره برنامه‌هایی که وزارت ارتباطات برای اربعین امسال دارد نیز گفت: فیبرنوری نجف به کربلا در حال راه‌اندازی است و امیدوارم بتوانیم در اربعین امسال از آن رونمایی کنیم. برای تامین اینترنت در طول مسیر و افزایش آنتن‌دهی، از تقویت‌کننده‌های اینترنت استفاده خواهیم کرد. برای یکی از مرزهای پرتردد نیز از بالن سازمان فضایی که می‌تواند اینترنت را در اختیار مشترکان زیادی قرار بدهد استفاده کنیم.

وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به اینکه اقتصاد دیجیتال، موضوع مهمی است که در دولت سیزدهم به شکل جدی به آن پرداخته شده است، گفت: دولت در دی ماه گذشته مصوب کرد اختیارات خود را به کارگروه ۱۰ نفره تفویض کند تا موانع موجود بر سر راه اقتصاد دیجیتال را بردارد.

 

 

 

اخبار مرتبط