یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

به صورت آزمایشی انجام شد

مجری طرح آبرسانی غدیر با بررسی و تشریح بزرگ‌ترین سامانه تأمین آب شرب کشور گفت: بهره‌برداری آزمایشی از طرح غدیر با دو الکتروپمپ از روز گذشته آغاز شده و امروز نیز سه الکتروپمپ دیگر از این ابرپروژه آبرسانی در خوزستان وارد مدار شد.

«صابر علیدادی»  افزود: روز گذشته، عملیات تست و بهره‌برداری آزمایشی طرح غدیر با راه‌اندازی دو الکتروپمپ از ایستگاه شمالی چمران آغاز شد که صبح امروز سه پمپ دیگر به مدار وارد شده و آب شرب باکیفیت با پنج پمپ به شبکه تزریق می‌شود.

وی ادامه داد: با احتساب سه پمپ اضافه شده امروز مجموعاً پنج پمپ از تعداد ۱۰ پمپ وارد مدار شده است.

مجری طرح آبرسانی غدیر گفت: هر پمپ یک مترمکعب بر ثانیه ظرفیت داشته و طی روزهای آتی تعداد الکتروپمپ‎‌ها به ۱۰ عدد افزایش خواهد یافت.

علیدادی با بیان اینکه مدت‌زمان آزمایش و تست این پروژه ۱۰ روز الی دوهفته است، خاطرنشان کرد: باتوجه ‌به وسعت و ابعاد این پروژه، باید پیش از بهره‌برداری اصلی، راه‌اندازی آزمایشی برای کنترل نهایی در دستور کار قرار گیرد. براین‌اساس با اتمام پروژه، عملیات کنترل هم‌اکنون در حال انجام است.

وی  با اشاره به فعالیت ایستگاه پمپاژ w۲ و چمران، گفت: این دو ایستگاه پمپاژ درمجموع ۱۲ هزار و ۵۰۰ لیتر بر ثانیه تولید آب می‌کنند.

مجری طرح آبرسانی غدیر افزود: با اتمام فرایند راه‌اندازی آزمایشی به‌زودی آب شرب باکیفیت از یکی از بهترین منابع آبی در اختیار مردم شریف خوزستان قرار خواهد گرفت و مسئله تأمین آب شرب این بخش به طور بلندمدت حل می‌شود.

ایرنا

اخبار مرتبط