یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

بهای معاملات آتی نفت برنت به 79.87 دلار و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) به 73.94 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش :ایران اقتصادی”، قیمت نفت در روز سه‌شنبه بیش از 1 دلار کاهش یافت و کاهش در روز گذشته را افزایش داد، زیرا سقوط بانک سیلیکون ولی بازارهای سهام را متزلزل کرد و ترس از یک بحران مالی جدید را برانگیخت.

بهای معاملات آتی نفت برنت با 90 سنت یا 1.1 درصد کاهش به 79.87 دلار در هر بشکه در ساعت 8:35 به وقت تهران رسید.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 86 سنت یا 1.1 درصد کاهش به 73.94 دلار در هر بشکه رسید.

روز دوشنبه، برنت به کمترین میزان خود از اوایل ژانویه رسید، در حالی که WTI به پایین‌ترین میزان خود از دسامبر کاهش یافت.

تعطیلی ناگهانی SVB Financial (SIVB.O) نگرانی هایی را در مورد خطرات سایر بانک ها ناشی از افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده در سال گذشته ایجاد کرد.

مقامات ایالات متحده روز یکشنبه اقدامات اضطراری را برای تقویت اعتماد به سیستم بانکی پس از ترس ناشی از شکست بانک سیلیکون ولی که منجر به فروش دارایی های ایالات متحده در پایان هفته گذشته شد و تنظیم کنندگان ایالتی Signature مستقر در نیویورک را بستند، آغاز کردند.

اداره آمار چین هفته گذشته داده‌هایی را منتشر کرد که نشان می‌دهد تورم مصرف‌کننده در دومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه فوریه به پایین‌ترین میزان در یک سال گذشته کاهش یافته است زیرا خریداران حتی پس از لغو محدودیت‌های همه گیر در اواخر سال 2022 محتاط بودند.

در اخبار عرضه ایالات متحده، انتظار می رود موسسه نفت آمریکا روز سه شنبه داده های صنعت مربوط به ذخایر نفت ایالات متحده را منتشر کند.

شش تحلیلگر شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز تخمین زدند که ذخایر نفت خام در هفته منتهی به 10 مارس حدود 600 هزار بشکه افزایش یافته است.