دوشنبه؛ 15 خرداد 1402

وزیر راه و شهرسازی گفت: در روز جاری 800 واحد مسکونی نهضت ملی مسکن افتتاح شد و مردم از آن منتفع شدند.

به گزارش “ایران اقتصادی”، مهرداد بذرپاش ضمن اشاره به طرح‌های افتتاح‌شده در استان هرمزگان گفت: توسعه بندر شهید رجایی و افزایش ظرفیت به 7.8 میلیون کانتینر از جمله طرح‌هایی بود که امروز به بهره‌برداری رسید.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سایر پروژه‌‌‌‌‌های افتتاح‌شده بیان کرد: دو مکنده غلات با ظرفیت 600 تن بر ساعت، امروز در مدار بندر شهید رجایی قرار گرفت و ظرفیت تخلیه کشتی غلات را به‌طور محسوسی افزایش می‌دهد.

وی افزود: بندر شهید رجایی امروز شاهد بهره‌برداری از یک برج کنترل بود که توسعه حمل و نقل دریایی کشور را فراهم می‌کند.

عضو کابینه دولت مردمی در تشریح جزئیات کریدور سواحل جنوبی کشور به طول 1850 کیلومتر گفت: این کریدور حمل و نقلی از شلمچه تا بندر گوادر از 4 استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان عبور می‌کند و یک مسیر بسیار مهم است.

*جزئیات بهره‌برداری از کریدور سواحل جنوب کشور

بذرپاش در توضیح اینکه این کریدور اولویت اصلی دولت است، گفت: هفته گذشته در بوشهر 25 کیلومتر از این کریدور افتتاح شد و این هفته نیز 25 کیلومتر دیگر در هرمزگان به بهره‌برداری رسید و در هفته آتی در سیستان و بلوچستان 50 کیلومتر دیگر از این کریدور افتتاح می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه 700 میلیارد تومان پروژه راهداری در هرمزگان به بهره‌برداری رسید، گفت: این استان یک مقصد گردشگری برای ایران است و در سفرهای نوروزی سال گذشته 3.5 میلیون نفر به این استان آمده‌اند و همین مسئله بیانگر اهمیت ترمیم و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل است.

این مقام مسئول اظهار داشت: علاوه بر پروژه‌های حوزه راه در روز جاری 800 واحد مسکونی نهضت ملی مسکن افتتاح شد و مردم از آن منتفع شدند.