جمعه؛ 19 خرداد 1402

توافق‌نامه‌ای به ارزش ۴ هزار میلیارد تومانی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برای حمایت ازمعاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیانهای الویت‌دار به امضا رسید.

به گزارش “ایران اقتصادی”، در همایش بنگاه؛ فناوری و رشد اقتصادی چند تفاهم‌نامه و توافق‌نامه بین بخش‌های مختلف به امضا رسید.

یکی از مهم‌ترین توافقاتی که در این مراسم انجام شد، امضای توافق‌نامه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بود. در این توافق‌نامه یک لایه از تفاهم عملیاتی‌تر شده و وزارت صمت و معاونت علمی ریاست جمهوری متعهد می‌شوند که ۴ هزار میلیارد تومان در شراکت‌های فناوری تسهیم منابع کنند.

این منابع صرفا نقدی نیست و می‌تواند در قالب اعتبار مالیاتی یا معافیت‌های دولتی ارائه شود. این توافق ۴ هزار میلیارد تومانی برای فناوری‌های الویت‌دار و گلوگاهی خواهد بود. این حرکت بزرگ می‌تواندفناوری را در حوزه اقتصاد و زندگی مردم وارد کند.

علاوه بر این توافق‌نامه، تفاهمنامه برای حمایت از آموزش هدفمند با محوریت اشتغال پذیری و مهارت‌افزایی دانشجویان در دانشگاه‌ها و موسسات، مشارکت علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها و پژوهشگاهی کشور در توسعه کنسرسیوم‌های علمی و صنعتی به امضا رسید.