یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عراق اظهارداشت: با توجه به وضعیت مساعد صادرات به عراق در سال جاری، پیش‌بینی می‌شود رکورد صادرات ما به این کشور شکسته شود و از مرز ۹ میلیارد دلار عبور کند.

به گزارش “ایران اقتصادی”، سیدحمید حسینی ادامه داد: همچنین بانک مرکزی میزان بدهی عراق به ایران را بیش از ۱۰ میلیارد دلار عنوان کرده است که به تازگی مقرر شده تا بخشی از این بدهی پرداخت شود.

عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عراق در رابطه با آخرین وضعیت تجارت ایران و عراق، گفت: اگرچه در یک بازه زمانی در سال جاری صادرات ما به عراق دستخوش اتفاقاتی شد اما آمارها حاکی از آن است در حال حاضر وضعیت صادرات ایران به عراق مساعد است.

عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به فراهم شدن دوباره امکان صادرات گاز و برق به عراق، بیان داشت: میزان صادرات ما به کشور عراق حدود ۳۰ میلیون دلار است که نیمی از آن مربوط به صادرات نفت و گاز و نیمی دیگر مربوط به صادرات کالایی است.

وی اظهار داشت: با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، خرید عراق افزایش می‌یابد و لذا کالاهای صادراتی ما نیز به این کشور افزایش خواهد یافت.

عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عراق افزود: با توجه به وضعیت مساعد صادرات به عراق در سال جاری پیش‌بینی می‌شود رکورد صادرات ما به این کشور شکسته شود و از مرز ۹ میلیارد دلار عبور کند.

وی در رابطه با بدهی عراق به ایران اظهار داشت: بانک مرکزی میزان بدهی عراق به ایران را بیش از ۱۰ میلیارد دلار عنوان کرده است که به تازگی مقرر شده تا بخشی از این بدهی پرداخت شود.

حسینی افزود: براین اساس عراق ۵۰۰ میلیون دلار از پول های بلوکه شده ایران نزد بانک‌های خود را به ایران بازمی‌گرداند.