یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

وزیر نفت با اعلام اینکه رقم میعانات گازی روی آب ایران به کمتر از ۲۰ میلیون بشکه رسیده است، گفت: پروژه بزرگ ایران ال‌ان‌جی که بیش از هشت سال زیر باران و گرمای سوزان منطقه ویژه پارس رها شده بود را فعال کردیم.

به گزارش “ایران اقتصادی”، جواد اوجی با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های نیمه‌کاره، اولویت اصلی وزارت نفت است، گفت: پروژه ایران ال‌ان‌جی تا پایان دولت سیزدهم به نتیجه می‌رسد.

وزیر نفت اظهارداشت: پروژه بزرگ ایران ال‌ان‌جی که بیش از هشت سال زیر باران و گرمای سوزان منطقه ویژه پارس رها شده بود را توانستیم فعال کنیم، پیش‌بینی می‌شود بخش شیرین‌سازی این پروژه اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد و تلاش می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم به نتیجه برسد.

اوجی ادامه داد: سوخت‌رسانی به بیش از ۱۰۰ نیروگاه کشور، همچنین صنایع عمده بخش دیگری از وظایف مهم همکاران من در وزارت نفت در فصل سرما بوده است، ضمن اینکه بنزین، گازوئیل و سی‌ان‌جی مورد نیاز کشور امسال به‌ خوبی تامین شده و و به‌ زودی گاز مایع هم به سبد سوخت بخش حمل و نقل افزوده می‌شود.

وی تاکید کرد: امروز که این گزارش را در سازمان بازرسی کل کشور ارائه می‌کنم، رقم میعانات گازی روی آب ایران به کمتر از ۲۰ میلیون بشکه رسیده است.

وزیر نفت تصریح کرد: امروز با دیپلماسی انرژی و ترفندها و راهکارهایی که در قراردادهای فروش نفت خام به‌ کار گرفته‌ایم، توانسته‌ایم حداقل مبالغی قابل‌ توجه به سامانه‌های ارزی داخلی کشور همچون نیما تزریق کنیم.