دوشنبه؛ 15 خرداد 1402

مدیر تالار مرکز مبادله ارز و طلا با اشاره به شرایط دریافت ارز دانشجویی، گفت: دانشجویان برای دریافت شهریه 13 هزار دلار و برای اسکان نیز 1500 یورو دریافت خواهند کرد.

به گزارش “ایران اقتصادی”، مسعود توکلی در خصوص شرایط دریافت ارز دانشجویی گفت: طی هماهنگی‌هایی که مرکز مبادله با وزارت علوم و وزارت بهداشت انجام داده، دانشجویان بورسیه و غیربورسیه متقاضی ارز دانشجویی می‌توانند با مراجعه به سامانه وزارت بهداشت تحت عنوان موحد و سامانه وزارت علوم تحت عنوان سجاد به صورت غیرحضوری ثبت نام کنند.

وی افزود: سازمان دانشجویی همکاری خوبی با مرکز مبادله داشته مبنی بر اینکه میز خدمتی هم در طبقه همکف سازمان دانشجویی در این خصوص تهیه دیده است.

توکلی در خصوص سقف ارز دریافتی تصریح کرد: بر اساس مقررات، دانشجویان برای دریافت شهریه سیزده هزار دلار و برای اسکان نیز 1500 یورو دریافت خواهند کرد.

مدیر تالار مرکز مبادله ارز و طلا ادامه داد: دانشجویان بعد از ثبت درخواست ارز دانشجویی در سامانه وازرت علوم و وزارت بهداشت و همچنین پس از اخذ کد رهگیری با مراجعه به بانک می‌توانند ارز خود را در بازده زمانی مشخص دریافت کنند؛ بنابراین استفاده از کد رهگیری زمان مشخصی دارد و امکان اینکه دانشجو در یک بازده زمانی دیگر بخش دیگری از ارز خود را بخواهد دریافت کنند، وجود ندارد.

توکلی در پایان عنوان کرد: قابل ذکر است که اگر دانشجویان متقاضی طبق آنچه که در سامانه موحد و سجاد ذکر شده مدارک خود را بارگذاری کنند در کوتاه ترین زمان ممکن می‌توانند ارز خود را دریافت کنند.