یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

وزیر نفت با اشاره به اینکه صادرات نفت به بالاترین میزان رسیده و درآمدهای ارزی از نیازها پیشی گرفته است، گفت: درآمد حاصل از صادرات‌ گاز دو میلیارد دلار بیشتر از مقدار پیش بینی شده محقق شد.

به گزارش “ایران اقتصادی”، جواد اوجی بیان داشت: پرداخت به موقع حقوق و مزایای نیروهای پیمانکاری شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پارس ضروری و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مسئول نظارت بر امر مهم است و این ‌موضوع باید بصورت مستمر پایش شود.

وزیر نفت ادامه داد: تحریم‌هایی که هم اکنون علیه ایران اسلامی اجرایی شده به گفته خود آنها در تاریخ بی سابقه است، اما با همت و تلاش‌های جهادگونه کارکنان صنعت نفت صادرات نفت به بالاترین میزان رسیده و درآمدهای ارزی نیز از نیازهای ارزی پیشی گرفته است.

اوجی تاکید کرد: امسال در بسیاری از شهرها دمای منفی ۲۰ درجه نیز به ثبت رسید، اما با تلاش سربازان خط‌مقدم‌ جبهه اقتصادی و برنامه‌ریزی دقیق گازرسانی به شهرها بدون وقفه و اختلال ادامه یافت و از زمستان با سربلندی عبور کردیم.

وی افزود: میزان پیشرفت طرح های بالادستی و پایین دستی وزارت نفت رضایت بخش است، کل تعهدات و تکالیف بودجه ای ۱۴۰۱ محقق شده به طوری که درآمد حاصل از صادرات‌ گاز دو میلیارد دلار بیشتر از مقدار پیش بینی شده محقق شد.