یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

وزیر اقتصاد در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خواست هم برای مدیریت بازار ارز کشور و هم برای مدیریت بازار و قیمت‌های داخلی تا شب عید و ماه رمضان، پیش نویس و متنی را تدوین و آماده کنند.

به گزارش “ایران اقتصادی”، سیداحسان خاندوزی در اینباره اظهار داشت: با توجه به اینکه در ایام پایان سال قرار داریم، یکی از کارویژه‌های شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی این است که در مواقعی مانند برهه کنونی که نیازمند گره گشایی برای مسائل اقتصادی هستیم، بتوانیم بیشتر از ظرفیت دبیرخانه این شورا استفاده کنیم.

وی افزود: اتفاقات و رویداد‌ها و تلاطم‌های ارزی کشور به طور مستقیم با نوع عملکرد صادرکنندگان و واردکنندگان و فعالان اقتصادی ارتباط پیدا کرد و با توجه به اینکه دولت برنامه خود را در بازگرداندن ثبات به بازار ارز در نظر گرفته و تدابیر بانک مرکزی تا همین ایام گذشته موثر واقع نشده است، امیدواریم که تغییر اخیر سیاست‌ها به بازگشت ثبات به بازار ارز در ایام پیش رو کمک کند.

رییس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تاکید کرد: در خصوص سایر متغیر‌های قیمتی هم شاهد نوساناتی به تبعیت از اتفاقات و رخداد‌ها و تلاطمات اخیر هستیم و هزینه تمام شده تجارت افزایش یافته و صادرکنندگان و واردکنندگان با افزایش هزینه روبرو شدند.

وزیر اقتصاد بیان کرد: این موضوع اگر در یک فضای همگرایی و همکاری بین سیاست‌های دولت رخ ندهد و تدابیر مورد نیاز برای رسیدن به ثبات بخش خصوصی صورت نگیرد و همفکری نباشد و بدون استفاده از توان جمعی بخواهیم کار را پیش ببریم، یا به سرانجام نمی‌رسیم یا اقتصاد ملی را باید بسیار پرهزینه پیش ببریم، بنابراین این همگرایی بین سیاست‌های دولت و دیگر بخش‌ها و نهاد‌ها را به عنوان یکی از دستور کار‌ها در نظر گرفتیم.

خاندوزی متذکر شد: بنده به عنوان رئیس شورا می خواهم که دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی ابتدا در ساحت مدیریت بازار ارز کشور و دوم در ساحت مدیریت بازار و قیمت‌های داخلی تا شب عید و ماه رمضان، پیشنویس و متنی را آماده کنیم و بنده هم از معاون اول رییس جمهور خواهم خواست تا با گفتگو با نماینده بخش خصوصی این پیشنهادات عرضه شود.

وی اضافه کرد: امروز بیشتر از قبل نیاز به همگرایی و هم‌افزایی و هماهنگی بخش‌های مختلف هستیم، بنابراین نیاز است که دبیرخانه شورا پیش نویس را آماده کند و متن پیشنهادی دبیرخانه شورای گفتگو در نهایت ارائه و جمع‌بندی شود.