یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد ترانزیت دریایی ایران از مناطق آزاد انجام می‌شود، گفت: به دنبال طراحی و ارائه سفر کارت در مناطق آزاد با همکاری یکی از بانک ها هستیم.

به گزارش “ایران اقتصادی”، حجت‌الله عبدالملکی با بیان ۷۰ درصد ترانزیت دریایی ایران از مناطق آزاد انجام می‌شود، گفت: یکی از سیاست‌های ما این است که منافع مناطق آزاد به همه مردم برسد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد اظهارداشت: وقتی گردشگر به مناطق آزاد سفر کند علاوه بر تفریح و پرکردن اوقات فراغت همچنین با فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی دراین مناطق نیز آشنا خواهد شد.

وی با بیان این‌که کار‌های بزرگی در حوزه عمرانی و اقتصادی مناطق آزاد در حال انجام است، افزود: در تفاهم با یکی از بانک‌های داخلی سفر کارت طراحی خواهد شد که قابلیت‌های ویژه مانند تخفیف در استفاده از امکانات در مناطق آزاد اعمال شود.

عبدالملکی ارائه تسهیلات به گردشگران را در راستای سیاست مردمی کردن مناطق آزاد توصیف کرد و گفت: یکی از سیاست‌های دبیرخانه این است که منافع مناطق آزاد به همه مردم ایران برسد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به این‌که وسعت مناطق آزاد ۷۴۰ هزار هکتار است، اضافه کرد: ۷۰ درصد کل ترانزیت دریایی از طریق مناطق آزاد انجام می‌شود و توسعه گردشگری در چارچوب مردمی سازی بسیار مهم است و حتما پیگیری خواهد شد.