جمعه؛ 19 خرداد 1402

دادستان کل کشور گفت: کسانی که در بازار ارز اخلال ایجاد کنند و موجب مشکلات در حوزه ارزی شوند، تحت تعقیب قرار می گیرند.

به گزارش “ایران اقتصادی”، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری با بیان اینکه مولدسازی یکی از سرمایه‌های کشور است، گفت: یکی از ظرفیت‌های بسیار مهمی که در کشور داریم و باید از آن حداکثر استفاده شود، بحث مولدسازی سرمایه‌هایی راکدی است که دستگاه‌های دولتی در اختیار دارند.

وی افزود: این موضوع در چند سال اخیر در دستور کار بوده، اما اجرایی نشد و دولت جدید با جدیت در حال پیگیری است و در این راستا مصوبه‌ای در سران سه قوه انجام شد و به تایید رهبری رسید و برای اجرا ابلاغ شد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: گروهی به عنوان هیات عالی مولدسازی تعیین شده و نوعی صیانت و مصونیت در تصمیم گیری ها دارند که سوءاستفاده ای صورت نگیرد؛ بنابراین کسانی که در هیات تصمیم گیری می‌کنند به معنی این نیست، اگر تخلفی انجام دهند از تعقیب دور خواهند بود.

وی با اشاره به برخورد جدی در بحث اختلال در بازار ارز نیز گفت: کسانی که در بازار ارز اخلال ایجاد کنند و موجب مشکلات در حوزه ارزی شوند تحت تعقیب قرارمی گیرند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: بانک مرکزی خواستار اختیارات بیشتری به منظور کنترل بیشتر بازار ارز شده، با این اقدام با کسانی که از مقررات بانک مرکزی تخلف کنند برخورد می‌شود.