جمعه؛ 11 فروردین 1402

مرکز مبادله ارز و طلای ایران با صدور اطلاعیه ای درباره بازگشت فروش ارز به صرافی ها، عنوان کرد که انجام دوباره معاملات دلار و یورو به منظور تامین ارز صرافی ها انجام می گیرد.

به گزارش “ایران اقتصادی”، در این اطلاعیه آمده است: از امروز شنبه مورخ ۶ اسفندماه ۱۴۰۱، معاملات دلار و یورو در نمادهای معاملاتی «EXUSD» و «EXEUR» در مرکز مبادله ارز و طلای ایران مجدداً آغاز شد.

با توجه به اطلاعیه اداره پایش بازار ارز بانک مرکزی مبنی بر امکان خرید و فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی ها در سرفصل «تامین نیازهای ضروری» بر اساس عرضه و تقاضای مشتریان، کارگزاران می توانند مازاد تقاضای مشتریان خود را از طریق خرید ارز در مرکز مبادله ارز و طلای ایران بر اساس قیمت بازار تامین نمایند.

روش و سازوکار معاملاتی نمادها، مبتنی بر انجام حراج چندقیمتی توسط بازارگردان است و تعداد سفارش قابل ثبت در هر نماد و همچنین حجم خرید روزانه هر کارگزار بدون محدودیت است.

همچنین روزها و ساعات معاملاتی مربوط به این دو نماد، شنبه تا پنج شنبه (به جز روزهای تعطیل رسمی)، از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۵ساعت است.

لازم به ذکر است کارگزاران مکلفند ارزهای خریداری شده را تا پایان همان روز در سرفصل «تامین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» به فروش رسانند.