یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران از احتمال پرداخت عیدی یک میلیون و 800 هزار تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی از اواخر هفته آینده خبر داد و گفت: به ازاء هر فرزند، 200 هزار تومان به عیدی افزوده می شود.

به گزارش “ایران اقتصادی”، علی دهقان کیا گفت: رایزنی‌ها برای پرداخت عیدی بازنشستگان آغاز شده و طبق اعلام مسئولان وزارت رفاه و همچنین تامین اجتماعی، از اواخر هفته آینده به احتمال زیاد پرداخت عیدی آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: مبلغ عیدی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که به ازای هر فرزند ۲۰۰ هزار تومان نیز به این مبلغ افزوده می‌شود.

دهقان کیا تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی به محض تخصیص منابع اعتباری لازم، پرداخت عیدی بازنشستگان را آغاز می‌کند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در مورد افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده نیز گفت: افزایش حقوق‌ها باید براساس نرخ تورم و سبد معیشت محاسبه شود که طبق اعلام بانک مرکزی نرخ تورم ۴۱ درصد است.

به گفته وی، فعلاً عدد خاصی را اعلام نمی‌کنیم چرا که تورم جامعه برای همه ملموس است و همه مسئولان می‌دانند قدرت خرید بازنشستگان چه اندازه کاهش پیدا کرده و برای تامین حداقل نیازهای آنها باید تورم را در نظر گرفت. چرا که در غیر این صورت سال آینده بازنشستگان با مشکلات بیشتری مواجه خواهند شد.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران تاکید کرد: هفته آینده در خصوص افزایش حقوق‌ها جلسه‌ای با مسئولان سازمان تامین اجتماعی برگزار خواهد شد و در آن نظرات خود را اعلام می‌کنیم. همچنین رایزنی‌های لازم با شورای عالی کار برای افزایش حقوق در حال انجام است.