یکشنبه؛ 21 خرداد 1402

سازمان امور مالیاتی با صدور اطلاعیه ای از محاسبه و قرار گرفتن مالیات سال 1400 دارندگان بیش از یک واحد مسکونی خالی بر روی سایت www.my.tax.gov.ir، اعلام کرد: برگ مطالبه‌های مالیات متعلق به مالکان بیش از یک واحد مسکونی خالی در سال 1400 صادر شد.

به گزارش “ایران اقتصادی”، در این اطلاعیه آمده است: در راستای اجرای ماده (54) مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 05/09/1399 و حسب اطلاعات دریافتی از وزارت راه و شهرسازی در خرداد ماه سال جاری، برگ مطالبه‌های مالیات متعلق به مالکان بیش از یک واحد مسکونی خالی در سال 1400 صادر و در درگاه ملی خدمات الکترونیکی مالیاتی به نشانی www.my.tax.gov.ir بارگذاری شده است. لذا کلیه مالکان محترم مشمول می‌توانند برای مشاهده برگ مطالبه و پرداخت مالیات متعلق، به درگاه مذکور مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است، چنانچه مالکان محترم نسبت به مبلغ مالیات تعیین شده، خالی نبودن واحد مسکونی و یا سایر موارد حسب مورد معترض می­باشند، می‌توانند اعتراض خود را حداکثر ظرف مدت 30 روز از تاریخ مشاهده برگ مطالبه، در درگاه خدمات الکترونیکی مزبور ثبت و مراتب را از واحدهای امور مالیاتی ذی ربط پی‌گیری نمایند.