یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

تزریق سود مازاد عرضه خودرو به حمل‌ونقل عمومی/

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط فروش خودرو در بورس طبق روال قبلی به گونه ای بود که سود مازاد از فروش به خودرو ساز تعلق می گرفت که این امر تصحیح شد و قرار است سود مازاد به شبکه حمل و نقل عمومی کشور تعلق گیرد.

جعفر قادری؛ عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار “ایران اقتصادی” درباره عرضه خودرو در بورس کالا اظهار داشت: این موضوع در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا این امر با جدیت انجام شود.

وی افزود: شرایط فروش خودرو در بورس طبق روال قبلی به گونه ای بود که سود مازاد از فروش به خودرو ساز تعلق می گرفت که این امر تصحیح شد و قرار است سود مازاد به شبکه حمل و نقل عمومی کشور تعلق گیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر تمام خودروهای واراداتی و تولیدات داخل از طریق بورس عرضه شوند، سالانه یارانه ای حدود 50 هزار میلیارد تومان به شبکه حمل و نقل عمومی کشور ترزیق می شود.

قادری همچنین درباره چگونگی نظارت بر اجرای عرضه فرآیند عرضه خودرو در بورس نیز گفت: در این راستا شورای رقابت می بایست کارشناسی دقیق در قیمت گذاری پایه را انجام دهد و از طرف دیگر به طور حتم مجلس شورای اسلانی نیز نظارت کامل را بر دقیق و شفافیت بر اجرایی شدن آن انجام خواهد داشت.