پنج‌شنبه؛ 03 فروردین 1402

رئیس سندیکای تولیدکنندگان صنعت برق با اشاره به فعالیت 1800 تولیدکننده در این صنعت، بیان داشت: بازار تجهیزات نیروگاهی ایران گسترده است و دبی، پاکستان و ۱۲ کشور آفریقایی از مهم ترین مقصد‌های صادراتی محصولات ایران است.

به گزارش “ایران اقتصادی”، ابراهیم خوش گفتار با اشاره به فعالیت ۱۸۰۰ تولیدکننده در صنعت تجهیزات برق، گفت: بیش از ۱۸۰۰ تولیدکننده در حوزه تجهیزات صنعت برق فعالیت می‌کنند و برای حدود ۶۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده اند.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان صنعت برق افزود: در تجهیزات صنعت برق هم در بخش انتقال و توزیع و هم در بخش تولید توربین خودکفا هستیم و توان تولید همه تجهیزات در داخل کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه نیروگاهی پنجمین کشور تولیدکننده توربین هستیم، گفت: توان تولید انواع توربین‌ها از جمله توربین‌های ۲۵ مگاوات، ۱۶۰ مگاوات و ۲۲۰ مگاوات در کشور وجود دارد و برای تولید توربین‌های ۳۰۰ مگاواتی نیز اخیراً شرکت مپنا با شرکت زیمنس به توافق رسیده است.

خوش گفتار با اشاره به بازار صادراتی تجهیزات نیروگاهی تولید ایران نیز گفت: بازار تجهیزات نیروگاهی ایران گسترده است و دبی، پاکستان و ۱۲ کشور آفریقایی از مهم ترین مقصد‌های صادراتی محصولات ایران است.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان صنعت برق به کیفیت محصولات ایرانی و رقابت پذیری تجهیزات برق ایران اشاره کرد و افزود: تجهیزات نیروگاهی ایران براساس استاندارد‌های بین المللی تولید می‌شود و به همین دلیل، به لحاظ کیفیت و استاندارد منعی برای صادرات این محصولات وجود ندارد.

وی گفت: تحریم، تنها محدودیتی است که در بحث صادرات با آن مواجه هستیم و اگر این محدودیت‌ها برطرف شود، در صادرات تجهیزات صنعت برق اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.