پنج‌شنبه؛ 03 فروردین 1402

پس از دستور رئیس جمهوری به دستگاه های مسئول در مرز آستارا و دستگاه دیپلماسی جهت بررسی مشکل صف کامیون ها در این مرز، رئیس کل گمرک ایران صبح امروز از گمرک آستارا بازدید کرد.

به گزارش “ایران اقتصادی”، محمد رضوانی فر بلافاصله پس از اتمام‌ برنامه های روز جهانی گمرک طبق دستور رئیس جمهور، به گمرک آستارا سفر و از قسمت مختلف این‌ گمرک از جمله محوطه در حال ساخت گمرک آستارا، پل مرزی مشترک، درب مرزی، سالن ارزیابی، باسکول و اسکن و درب مرزی خروج کامیون ها و پنجره واحد مرزی بازدید بعمل آورد و از نزدیک ضمن دیدار با کارکنان این گمرک که در روز تعطیل در حال خدمت رسانی به ارباب رجوع بودند از خدمات و زحمات آنها تقدیر و تشکر کرد.

رئیس کل گمرک ایران در این بازدید با اشاره به دستور رئیس جمهور به دستگاه های مرتبط مرزی در تجارت خارجی کشور و دستگاه دیپلماسی جهت روانسازی و تسهیل تردد کامیون ها در مرز آستارا، به حضور خود در گمرک آستارا اشاره کرد و افزود: من بعد مراحل و روند پیشرفت پروژه های عمرانی، محوطه سازی و ساختمان ایکس ری در حال ساخت این گمرک روزانه باید گزارش گردد تا به طور مستمر تا اجرای کامل آن پیگیری شود.

رضوانی فر در ادامه بر تشکیل یک کارگروه ویژه با حضور معاونین گمرک در گمرک آستارا تاکید کرد تا مشکلات اصلی این گمرک به صورت میدانی و با حضور معاونین در این گمرک بررسی گردد.