یکشنبه؛ 07 خرداد 1402

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه در دی ماه امسال رکورد تولید ماهانه خودرو در کشور شکسته شد، گفت: طی دی ماه سال جاری، 127 هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده است.

به گزارش “ایران اقتصادی”، عبداله توکلی با اشاره به رشد ۳۰ درصدی تولید خودرو در کشور، گفت: تا بهمن امسال, یک میلیون و ۵۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشدی ۳۰ درصدی دارد.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: سال گذشته از نظر میزان (تیراژ) تولید خودرو در جهان رتبه نوزدهم را داشتیم که با توجه به رشد تولید, می توانیم تا پایان امسال به رتبه چهاردهم ارتقاء یابیم.

وی ادامه داد: در سال 96 یک میلیون و 400 هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شد، اما بعد از آن در سال های 97 تا 1400 سالانه حدود هشتصد هزار دستگاه تولید می کردیم و عملا میزان تولید خودور به نصف کاهش یافت، از همان میزان هم سالانه حدود دویست هزار دستگاه بصورت ناقص تولید می شد و در پارکینگ خودروسازان باقی می ماند.

توکلی گفت: امسال موفق شدیم رکورد تولید ماهانه را نیز بشکنیم و در دی ماه حجم تولید ماهانه به 127 هزار دستگاه رسید که همه خودروها بصورت عبور مستقیم تولید می شوند و در پارکینگ خودروسازان باقی نمی مانند.