جمعه؛ 11 فروردین 1402

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه طبق برنامه شرکت های دولتی، ۵۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این بخش پیش بینی شده است، گفت: همچنین بیش از ۳۲۰ هزار میلیارد تومان برای تملک دارایی سرمایه ای و عمرانی در بودجه منابع دیده شده است.

به گزارش “ایران اقتصادی”، مسعود میرکاظمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بودجه سال ۱۴۰۲ مقدمات رشد اقتصادی را فراهم خواهد کرد؟ گفت: یک بخشی از این مسئله به سرمایه گذاری دولت باز می گردد، لذا بر اساس برنامه شرکت های دولتی ۵۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این بخش پیش بینی شده است.

همچنین بیش از ۳۲۰ هزار میلیارد تومان برای تملک دارایی سرمایه ای و عمرانی در بودجه منابع دیده شده است؛ بنابراین همین طور به سمتی می‌رویم که ثبات اقتصادی ایجاد و اقتصاد قابل پیش‌بینی باشد.

وی با اشاره به نقدینگی بخش خصوصی اظهار کرد: این نقدینگی باید وارد سرمایه‌گذاری‌های بزرگ شود. به واقع همین امسال ۲۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری مدنظر بود که توسط سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت ساماندهی شد.

این قبیل رویکردها کمک می کند که از منابع موجود کشور برای سرمایه گذاری در پتروپالایشگاه ها و میدان نفتی آزادگان بهره ببریم.

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: بنابراین تعدادی زیادی از این نوع سرمایه‌گذاری‌ها را در سال ۱۴۰۲ ادامه خواهیم داد تا انشاءالله بتوانیم به آن رشد اقتصادی مطلوب دست پیدا کنیم.