پنج‌شنبه؛ 03 فروردین 1402

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم حمایت دستگاه های اجرایی از بانک مرکزی برای اجرای سیاست های جدید این بانک، عنوان کرد که فعالان اقتصادی به موثر بودن سیاست ها و برنامه های جدید بانک مرکزی امیدوارند.

به گزارش “ایران اقتصادی”، آیت الله رئیسی امروز در جلسه هیات دولت، با اشاره به اینکه مسئولان دستگاه‌های اجرایی بانک مرکزی را در اجرای موفق سیاست‌های جدید خود یاری کنند، بر لزوم تسریع در رفع مشکلات تردد کامیون‌‌ها در مرز آستارا تاکید کرد.

آیت‌الله رئیسی صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به سیاست‌های اعلامی جدید بانک مرکزی و امیدواری فعالان اقتصادی به اثربخش بودن آن، از مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست به بانک مرکزی کمک کنند تا سیاست‌های خود برای مدیریت بازار ارز را به شکل موفق اجرا و اعمال کند.

رئیسی همچنین تاکید کرد که سازمان برنامه و بودجه منابع مورد نیاز وزارت بهداشت برای تامین دارو و تجهیزات را با اولویت تخصیص دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان و پیگیری مسائل و مطالبات اهالی شهرستان‌های مختلف استان، پاسخگویی و رفع مشکلات مردم را اولویت‌های دولت سیزدهم دانست.

رئیسی همچنین با اشاره به لزوم تسهیل در انجام امور گمرکی و مبادلات مرزی از نهادهای مسئول از جمله دستگاه دیپلماسی کشور خواست در زمینه برطرف کردن مشکلات تردد کامیون‌‌ها در مرز آستارا اقدامات لازم را انجام دهند.