شنبه؛ 05 فروردین 1402

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با اعلام انتقال ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون لیتر سوخت مایع به نیروگاه‌های کشور، از اتصال 19 نیروگاه به این شبکه خبر داد.

به گزارش “ایران اقتصادی”، ارسلان رحیمی با اشاره به روند سوخت‌رسانی به نیروگاه‌های کشور، تصریح کرد: اکنون نیروگاه‌های متصل به شبکه خطوط لوله طبق برنامه تعریف شده سوخت مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با اشاره به سوخت‌رسانی به نیروگاه‌های کشور گفت: در ۹ ماه امسال ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون لیتر سوخت به نیروگاه‌های کشور انتقال داده شده است.

رحیمی اظهار کرد: با کاهش شدید دما و باتوجه به ناترازی گاز و نیاز مبرم نیروگاه‌ها برای تأمین خوراک، این امر با ارسال سوخت مایع به‌عنوان سوخت جایگزین به نیروگاه‌ها از بستر شبکه خطوط لوله در حال انجام است.

رحیمی با اشاره به سهم ۶۰ درصدی شبکه خطوط لوله در روند انتقال سوخت و فرآورده‌های نفتی گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون لیتر سوخت مایع به نیروگاه‌های کشور از طریق خطوط لوله انتقال نفت تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۹ نیروگاه کشور به شبکه خطوط لوله متصل هستند، بیان کرد: از جمله برنامه‌هایی که به‌منظور گستردگی خطوط لوله انتقال باتوجه به نقشی که این مجموعه در بهینه‌سازی مصرف انرژی و صرفه‌جویی در سوخت دارد اتصال ۹ نیروگاه دیگر به این شبکه در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته رحیمی، این موضوع مستلزم تأمین حدود ۵۹۰ میلیارد تومان اعتبار است که درصدد هستیم بر اساس اعتبارات محقق شده ‌و اولویت‌بندی‌های انجام شده این برنامه عملیاتی شود.

به گفته وی، به‌منظور اجرای این برنامه، آذرماه امسال نیروگاه شهید سلیمی نکا به شبکه خطوط متصل شده است.